Poniedziałek - Piątek 8:00 - 16:00

 • +48 22 730 13 94
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Konmex sp. z o.o. realizuje projekty współfinansowane z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego

PROJEKTY UNIJNE

Inżynieria Innowacyjna

Dział Inżynierii Innowacyjnej dysponuje bogatym zapleczem sprzętowym i zasobów ludzkich.

Interdyscyplinarny zespół Inżynierów z zakresu Mechaniki i Inżynierii Biomedycznej współpracuje przy tworzeniu innowacyjnych narzędzi medycznych, mając do swojej dyspozycji dział Badań i Rozwoju.

Biomedycyna

Laboratorium biomedyczne Konmex jest jednym z najnowocześniejszych laboratoriów w Polsce. Spełnia wysokie wymagania stawiane laboratorium na rynku europejskim. 

Najpopularniejszymi badaniami, które wykonujemy w naszym laboratorium są badania wymagane do rejestracji wyrobów medycznych wg. normy ISO 10993.

IT dla biznesu

Rozwój IT i wsparcie użytkowników to dwa główne filary działań IT w Konmex.

Opracowujemy i tworzymy dedykowane rozwiązania IT dopasowane do potrzeb klientów, korzystając z oprogramowania do budowy i testów kompletnych rozwiązań.

Dział wsparcia IT pracuje przy realizacji bieżących zgłoszeń od użytkowników i wzmacnia wizerunek firm w sieci, budując ich obecnosć w internecie.

Wspieramy firmy od 2002 r.

Wspieramy firmy od 2002 r.

Od początku naszej działalności wspieramy przedsiębiorstwa dopasowanymi do ich potrzeb rozwiązaniami IT.
Z biegiem lat rozwinęliśmy naszą działalność o laboratorium biomedyczne oraz inżynierię innowacyjną, co pozwala nam na realizowanie bardzo kompleksowych i zaawansowanych technologicznie projektów.

Poznaj naszą działalność
Company Video

Konmex Corporate Video

Our laboratories specialize in in vitro and in vivo preclinical testing of medical devices. Our hight standard equipment and qualified personel let us test efficiently precisely and fast. We have passed the GLP and ISO 13485 certifications and we conduct tests according to apriopriate standarts ISO AAMI pharmacopoeia and FDA requirements.

Zakres usług

Szerokie spektrum naszej działalności pozwala na realizację zarówno bardzo specjalistycznych, jak i złożonych interdyscyplinarnych projektów.
Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Masz pytanie?

Zaproponujemy Ci optymalne rozwiązanie.

Skontaktuj się z nami!

Współpraca

Współpracujemy z ośrodkami naukowymi i badawczymi z całego kraju. Ponadto, nawiązujemy współpracę ze specjalistycznymi firmami, które wspierają nas przy realizacji bardzo rozbudowanych projektów.

Nasze Laboratorium wspiera prace B+R nad innowacyjnymi wyrobami medycznymi i bada ich biokompatybilność.

Oferta

Obecnie wykonujemy większą część badań in vitro wymaganych przez normę ISO 10993 do certyfikowania produktów medycznych.
Współpracujemy z najlepszymi instytutami naukowymi i jednostkami badawczymi w Polsce. Dzięki specjalistom i posiadanemu zapleczu aparaturowemu realizujemy bardzo skomplikowane zlecenia.

Wykonujemy badania wyrobów na:

 • cytotoksyczność,
 • działanie uczulające,
 • działanie drażniące/reaktywność śródskórna,
 • toksyczność ostrą,
 • toksyczność podostrą,
 • genotoksyczność,
 • implantację,
 • hemokompatybliność

Szczegółowy zakres oferowanych usług:

W laboratorium dysponujemy sprzętem pozwalającym na realizację badań in vitro z zakresu biomedycyny i biologii molekularnej. Poniższe badania możemy wykonać w naszym laboratorium.

 • Cytotoksyczność

  Badania cytotoksyczności związków chemicznych, ale również wyrobów medycznych (zgodnie z normą ISO 10993-5:2009 oraz ISO 10993-12:2012). Badania cytotoksyczności wyrobów medycznych prowadzone są: na wyciągach, w bezpośrednim kontakcie, dyfuzji w agarze, dyfuzji na filtrze.

 • Genotoksyczność

  Badania genotoksyczności związków chemicznych ale również wyrobów medycznych (zgodnie z normą ISO 10993-3:2003). Wykonywany jest test na komórkach chłoniaka mysiego.

 • Działanie drażniące

  Wychodząc naprzeciw trendowi ograniczenia doświadczeń na zwierzętach, przeprowadzamy badanie działania drażniącego związków chemicznych na modelach ludzkiej skóry.

 • Test immunoenzymatyczny

  Biomedyczne badania diagnostyczne i naukowe do wykrywania określonych białek w materiale badanym – ELISA (np. HBs lub HIV).

 • Pomiar pH

  Rutynowo wykonujemy pomiary pH roztworów za pomocą wykalibrowanej aparatury.

 • Zawartość endotoksyn bakteryjnych

  Zgodnie z Ph. Eur. wykonujemy oznaczenia poziomu endotoksyn bakteryjnych w materiale badanym.

 • Wykrywanie obecności DNA Mycoplasma sp

  Hodowle komórek eukariotycznych często narażone są na zakażenie Mycoplasma sp. W naszym laboratorium standardowo wykrywamy obecność tych bakterii w materiałach badanych.

 • Badania inne

  Różnorodne wyposażenie laboratorium pozwala prowadzić nam również badania jednorazowe, które trudno skategoryzować: badanie stabilności klipsów naczyniowych, analiza stężenia białek (metody: BCA, Bradford), oznaczanie jakości związków chemicznych (np. aldehyd glutarowy), elektroforeza DNA (sprawdzenie primerów do PCR), elektroforeza białek (SDS-Page), i wiele innych technik z zakresu biomedycyny i biologii molekularnej. .

LAB

Oferta dodatkowa

Obecnie nasze laboratorium prowadzi badania in vitro z zakresu biomedycyny i biologii molekularnej. Przy wystąpieniu konieczności przeprowadzenia analiz in vivo (z wykorzystaniem zwierząt) współpracujemy z odpowiednimi ośrodkami i realizujemy takie zadania z powodzeniem. Jesteśmy wyspecjalizowani w badaniu wyrobów medycznych in vivo zgodnie z normą ISO 10993, natomiast sprawdzamy również związki chemiczne i mieszaniny substancji.

Bazując na naszym doświadczeniu i szerokiej współpracy z wybitnymi polskimi naukowcami przyjmujemy również zlecenia dotyczące opracowania specyficznych materiałów wykorzystywanych w wyrobach medycznych – nawet klasy III wyrobów do implantacji!