Poniedziałek - Piątek 8:00 - 16:00

  • +48 22 730 13 94
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Konmex sp. z o.o. realizuje projekty współfinansowane z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego

PROJEKTY UNIJNE

Inżynieria Innowacyjna

Dział Inżynierii Innowacyjnej dysponuje bogatym zapleczem sprzętowym i zasobów ludzkich.

Interdyscyplinarny zespół Inżynierów z zakresu Mechaniki i Inżynierii Biomedycznej współpracuje przy tworzeniu innowacyjnych narzędzi medycznych, mając do swojej dyspozycji dział Badań i Rozwoju.

Biomedycyna

Konmex BIOLABS jest jednym z najnowocześniejszych laboratoriów w Polsce. Spełnia wysokie wymagania stawiane laboratorium na rynku europejskim. 

Najpopularniejszymi badaniami, które wykonujemy w naszym laboratorium są badania wymagane do rejestracji wyrobów medycznych wg. normy ISO 10993.

IT dla biznesu

Rozwój IT i wsparcie użytkowników to dwa główne filary działań IT w Konmex.

Opracowujemy i tworzymy dedykowane rozwiązania IT dopasowane do potrzeb klientów, korzystając z oprogramowania do budowy i testów kompletnych rozwiązań.

Dział wsparcia IT pracuje przy realizacji bieżących zgłoszeń od użytkowników i wzmacnia wizerunek firm w sieci, budując ich obecnosć w internecie.

Wspieramy firmy od 2002 r.

Wspieramy firmy od 2002 r.

Od początku naszej działalności wspieramy przedsiębiorstwa dopasowanymi do ich potrzeb rozwiązaniami IT.
Z biegiem lat rozwinęliśmy naszą działalność o laboratorium biomedyczne oraz inżynierię innowacyjną, co pozwala nam na realizowanie bardzo kompleksowych i zaawansowanych technologicznie projektów.

Poznaj naszą działalność
Company Video

Konmex Corporate Video

Nasze laboratorium specjalizuje się w testach przedklinicznych do rejestracji wyrobów medycznych. Zapewniamy usługi od wczesnych stadiów Badań i Rozwoju, Prototypowania, aż do testów biokompatybilności. W związku z wysokim standardem wyposażenia jakie posiadamy, możemy wykonywać testy sprawnie i precyzyjnie. Przeszliśmy proces certyfikacji GLP (ang. Good Laboratory Practice) w 2017 roku. Na każdym etapie badań używamy metod zgodnych ze standardami i wytycznymi ISO, ASTM, AAMI oraz FDA.

Ogłoszenie podziału spółki z dnia 08.10.2021

Ogłoszenie podziału spółki z dnia 08.10.2021

Zarząd Spółki Dzielonej pod firmą Konmex Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie (adres: ul. Bartycka 63 A lok. 6, 00-8716 Warszawa), wpisanej do Rejestru Przedsiębiorców – Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XIV Wydział Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0000132664, działając na podstawie art. 535 § 3 Kodeksu spółek handlowych (dalej jako: „k.s.h.”) ogłasza, że w dniu 08 października 2021 r. został uzgodniony, przyjęty i podpisany Plan Podziału Konmex Sp. z o. o. (dalej jako: „Spółka Dzielona”) w trybie art. 529 § 1 pkt. 4 k.s.h., poprzez wydzielenie i przeniesienie na rzecz Spółki Nowo Zawiązanej, która będzie działać pod firmą Europejski Instytut Biomedyczny Sp. z o. o. z planowaną siedzibą w Warszawie, części majątku Konmex Sp. z o. o. stanowiącego zorganizowaną część przedsiębiorstwa w postaci Działu Rozwoju Produktów Biomedycznych i Laboratorium (podział poprzez wydzielenie i przeniesienie części zorganizowanej majątku Spółki Dzielonej na Spółkę Nowo Zawiązaną) oraz pozostawienie części majątku Spółce Dzielonej i udostępnia przedmiotowy Plan Podziału do publicznej wiadomości na stronie internetowej Spółki Dzielonej: https://www.konmex.com.
Ze względu na ochronę danych osobowych część danych nie podlega publicznemu udostępnieniu.
Poniżej załączamy dokumentację w pliku pdf

Dokumentacja planu podziału spółki

Zakres usług

Szerokie spektrum naszej działalności pozwala na realizację zarówno bardzo specjalistycznych, jak i złożonych interdyscyplinarnych projektów.
Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Masz pytanie?

Zaproponujemy Ci optymalne rozwiązanie.

Skontaktuj się z nami!

Współpraca

Współpracujemy z ośrodkami naukowymi i badawczymi z całego kraju. Ponadto, nawiązujemy współpracę ze specjalistycznymi firmami, które wspierają nas przy realizacji bardzo rozbudowanych projektów.

Nasze Laboratorium wspiera prace B+R nad innowacyjnymi wyrobami medycznymi i bada ich biokompatybilność.

LAB

Wstęp

Wyroby medyczne zgodnie z norma ISO 10993 muszą przejść szereg badań biokompatybilności, czyli oceny biologicznej.

Nasze laboratorium powstało by zaspokoić potrzebę prowadzeń tych badań, niezbędnych do certyfikacji wyrobów medycznych, opracowanych przez dział Badań i Rozwoju.

W trakcie prowadzonych pierwszych badań okazało się, że Laboratorium ma duży potencjał rozwoju i z powodzeniem może rozszerzyć swoją działalność o prace B+R nad innowacyjnymi wyrobami medycznymi, wspierając dział Badań i Rozwoju specjalistyczną wiedzą i sprzętem.

Obecnie nasze laboratorium prowadzi badania in vitro z zakresu biomedycyny i biologii molekularnej.

Osiągnięcia

Obecnie wykonujemy większą część badań in vitro wymaganych przez normę ISO 10993 do certyfikowania produktów medycznych.
Współpracujemy z najlepszymi instytutami naukowymi i jednostkami badawczymi w Polsce. Dzięki specjalistom i posiadanemu zapleczu aparaturowemu realizujemy bardzo skomplikowane projekty.

Technologie i sprzęt

W laboratorium dysponujemy sprzętem pozwalającym na realizację badań in vitro z zakresu biomedycyny i biologii molekularnej.

  • Technologie

    Techniki biologii molekularnej, hodowle komórek eukariotycznych ludzkich (zdrowych i nowotworowych), hodowle komórek eukariotycznych zwierzęcych, Spektrofotometria UV-VIS, Mikroskopia.

  • Badania

    Cytotoksyczność, Genotoksyczność, Działanie drażniące, Test immunoenzymatyczny, Pomiar pH, Zawartość endotoksyn bakteryjnych, Wykrywanie obecności DNA Mycoplasma sp, Badania inne.

  • Sprzęt

    Komory laminarne (BSL-2), wagi analityczne, spektrofotometr UV-VIS, czytnik mikropłytek, autoklawy, pH metr, mikroskopy świetlne z kamerami, mieszadło magnetyczne, vortex, inkubatory do hodowli komórek, termoblok, dynamometr z ruchomym statywem, łaźnie wodne

  • Projekty

    Opracowanie nowego wyrobu medycznego lub prowadzenie badań wyrobów już istniejących. Badania biokompatybilności wyrobów medycznych do ich certyfikacji. Partycypujemy w działalności naukowej: projekty z zakresu badań podstawowych.

Współpraca naukowa

Współpracujemy z najlepszymi instytutami naukowymi i jednostkami badawczymi w Polsce. Posiadany potencjał w postaci kapitału ludzkiego i zaplecza aparaturowego pozwala nam na realizację bardzo skomplikowanych i nawet pozornie niemożliwych do wykonania projektów.

Instytut Genetyki i Hodowli Zwierząt Polskiej Akademii Nauk – Krajowy Naukowy Ośrodek Wiodący Instytut Genetyki i Hodowli Zwierząt Polskiej Akademii Nauk
Krajowy Naukowy Ośrodek Wiodący
Klinika Onkologii, Wojskowy Instytut Medyczny Klinika Onkologii
Wojskowy Instytut Medyczny
Europejski Instytut Inżynierii Biomedycznej Europejski Instytut Inżynierii Biomedycznej
Zakład Medycyny Regeneracyjnej, Wojskowy Instytut Higieny i Epidemiologii Zakład Medycyny Regeneracyjnej
Wojskowy Instytut Higieny i Epidemiologii
Wydział Chemiczny, Politechnika Warszawska Wydział Chemiczny
Politechnika Warszawska
Zakład Projektowania Materiałów, Politechnika Warszawska Zakład Projektowania Materiałów
Politechnika Warszawska
Zakład Materiałów Ceramicznych i Polimerowych, Politechnika Warszawska Zakład Materiałów Ceramicznych i Polimerowych
Politechnika Warszawska
Polskie Towarzystwo Medycyny Regeneracyjnej Polskie Towarzystwo Medycyny Regeneracyjnej

Planowany jest dalszy rozwój Laboratorium tak abyśmy mogli wykonywać na miejscu pełne spektrum badań oceny biologicznej wyrobów medycznych wymaganych przez normę ISO 10993.
Pełne spektrum badań obejmuje:

  • cytotoksyczność,
  • działanie uczulające,
  • działanie drażniące/reaktywność śródskórna,
  • toksyczność ostrą,
  • toksyczność podostrą,
  • genotoksyczność,
  • implantację,
  • hemokompatybliność