Poniedziałek - Piątek 8:00 - 16:00

  • +48 22 730 13 94
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Badania i Rozwój (R&D)

Innowacje, które można zobaczyć na miejscu. Nasz dział Inżynierii Innowacyjnej ściśle współpracuje z Działem Badań i Rozwoju.

R&D

Wstęp

Badania i rozwój w przemyśle to dwa wzajemnie powiązane procesy.
Wynikiem prac badawczo-rozwojowych prowadzonych przez inżynierów B+R jest rozwój nowych produktów, ale także unowocześnienie istniejących już rozwiązań.

Nasze działania obejmują projektowanie, konstruowanie i testowanie nowych rozwiązań medycznych, jak i udoskonalenie istniejących już produktów. Jeśli nowo powstały produkt spełnia wszystkie wymogi i przepisy prawne dot. wyrobów medycznych zostaje wdrożony do produkcji jednostkowej.

Używamy programów, które dają nam swobodę projektowania i testowania różnych rozwiązań, przy zachowaniu precyzji potrzebnej w bioinżynierii - m.in. SolidEdge oraz NX CAM.

Osiągnięcia

Nasz dział przygotował już ponad 9 zgłoszeń patentowych, nie tylko w Polsce ale również na arenie międzynarodowej.
Aktualnie pracujemy nad kilkoma projektami narzędzi medycznych.

Technologie i sprzęt

We własnej prototypowni możemy budować prototypy produktów, dzięki zastosowaniu następujących technologii:

  • Toczenie i frezowanie konwencjonalne

    Podczas frezowania ruchem głównym jest ruch obrotowy narzędzia dookoła jego osi. Przedmiot obrabiany realizuje przede wszystkim ruch posuwowy.

  • Wycinanie drutowe WEDM

    Elektrodrążenie drutowe to proces obróbki elektroerozyjnej wykorzystujący metalową elektrodę drutową w celu wycięcia zadanego kształtu w materiale obrabianym.

  • Elektrodrążenie

    Technologia drążenia elektroerozyjnego polega na wywołaniu erozji materiału poprzez impulsowe wyładowania elektryczne pomiędzy dwiema elektrodami będącymi narzędziem i przedmiotem obrabianym, oddzielonymi dielektrykiem.

  • Frezowanie CNC

    Frezowanie sterowane komputerowo służy do obróbki materiałów pozwalając na szybkie, precyzyjne i wysoce powtarzalne wykonanie złożonych kształtów.

  • Spawanie TIG

    Metoda spawania nietopliwą elektrodą wolframową w osłonie gazów obojętnych. Powoduje to wydzielanie się większej ilości ciepła w miejscu powstawania spoiny, mniejsze obciążenie elektrody wolframowej.

  • Spawanie laserowe

    Spawanie takie prowadzone jest w osłonie gazu obojętnego lub - jeżeli materiał spawany nie utlenia się - w powietrzu i zapewnia dużą wytrzymałość spoin.

W niedalekiej przyszłości panowany jest zakup kolejnych maszyn, takich jak elektrodrążarka wgłębna, wycinarka drutowa i tokarka - wówczas zakres oferowanych bezpośrednio przez nas usług ulegnie znacznemu poszerzeniu.